ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Parkour akadémia v meste Hlohovec vznikla v roku 2017. V tomto roku sa zrodila myšlienka šíriť túto kultúru pohybu ďalej do okolitých miest Slovenska (mimo Nitru), kde nebola možnosť navštevovať podobné tréningy. Cesta za vysnívaným priestorom, v ktorom bude možné trénovať deti a mládež bola zo začiatku ťažká. No navzdory všetkým prekážkam sa podarilo vytvoriť skvelé miesto na tréning v meste Hlohovec, ktoré navštevujete dnes. V Meste Galanta sme otvorili naše priestory, o dva roky neskôr, v roku 2019.

Za celou myšlienkou stojí Martin Woolf Šimora, ktorý sa parkouru a freerunningu venuje od jeho začiatku na Slovensku (2004). Martin je profesionálnym atlétom a parkouru sa venuje aktívne do dnešného dňa. Vyštudoval Univerzitu Konštantína a Filozofa v Nitre. Je certifikovaný tréner I. kvalifikačného stupňa SAKT, zapísaný v registri športových odborníkov. Martin žije v meste Nitra, kde pôsobí ako riaditeľ najväčšej multifunkčnej parkour telocvične na Slovensku (Skill Lab). V prípade, že máte chuť navštíviť tieto špičkové priestory, tak navštívte stránky www.skills.sk 

 

Naše parkour akadémie Woolfacademy.sk nájdete v meste Hlohovec a Galanta.

Celý priebeh tréningu je vedený trénerom. Tréning vždy začína spoločnou rozcvičkou a zahriatím. Nasleduje 20 minút silového tréningu s vlastnou hmotnosťou (prevažne na zemi, zvieracie pohyby, balančné cvičenia). Neskôr prechádzame k akrobatickému tréningu, kde deti učíme základné preskokové a akrobatické prvky z parkouru. Tréning je vždy ukončený strečingom.

Trénujeme naboso (prípadne v ponožkách - zdravé chodidlá). Stačí športové oblečenie, fľaška s čistou vodou a samozrejme dobrá nálada 🙂

Kurzy zvyčajne prebiehajú v trojmesačnej alebo dvojmesačnej forme. Jednotková cena za tréning je 7€ (členský príspevok). Cena kurzu sa odvíja od počtu tréningov v danom kurze. Príklad: kurz začína 11.9.2021 a končí 30.10.2021. V kurze je 8 tréningov, čiže výsledná suma za kurz bude 56€.

Je to jednoduché. Stačí prejsť do sekcie rezervačný systém a vybrať si z dostupnej ponuky kurzov. Kurz si rezervujete online a na váš e-mail, ktorý zadáte pri rezervácii vám príde obratom faktúra. Faktúru je nutné uhradiť čo najskôr, aby sme vašu platbu mohli označiť ako vybavenú (ak nebude faktúra uhradená, vašu rezerváciu systém automaticky zruší a miesto ponúkne iným záujemcom). Prosím nezabudnite uviesť v poznámke (platba, rezervácia) meno dieťaťa a číslo objednávky, aby sme platbu členského príspevku rýchlejšie identifikovali.

Vedieme kurzy pre deti a mládež od 6 rokov vyššie. Horná hranica je neobmedzená 🙂

Samozrejme môže nastať situácia, že budeme musieť pozastaviť alebo zrušiť naše kurzy. Ak nastane takáto situácia, tak sa nemusíte ničoho obávať – o svoje predplatené tréningy neprídete. V prípade, že kurz budeme nútení pozastaviť, tak ihneď ako to bude možné pokračujeme a všetko si vynahradíme. O všetkom budeme informovať.

Radi by sme, ale naša kapacita je obmedzená a často sú kurzy vypredané. V prípade záujmu sa môžete prísť pozrieť, ako taký tréning vyzerá a podľa toho sa rozhodnúť. Na sociálnych sieťach máme tiež veľa videí, kde môžete vidieť, ako naše tréningy vyzerajú. Videá nájdete v sekcii novinky.

V takomto prípade nám zašlete potvrdenie od lekára, na základe ktorého vám uhradíme alikvotnú čiastku. Toto platí len v prípade, že ide o dlhodobú neprítomnosť zo zdravotných dôvodov (nie o jednu vymeškanú hodinu).